Harcanan Para

Mobil Oyunlara Harcanan Para

Her an yanımızdan ayırmadığımız hatta uyurken bile başucumuzda bulundurduğumuz akıllı telefonlar artık sadece iletişim için kullanılmıyor. App Store ve Google Play Store uygulamalarında eğlence adı altında toplanılmış pek çok oyun mevcuttur. Peki akıllı telefonlarla saatlerce zaman geçirirken bu sanal aleme ne kadar para harcanıyor?

Mobil Oyunlara Harcanan Para

Günlük hayatta, sokakta, seyahatlerde, arkadaş ortamlarında App Store ve Google Play Store uygulamalarından indirilen oyunlar insanlara yoldaşlık yapmaktadır. Günümüzde akıllı telefonların artmasıyla uygulamalarında sayısı giderek artmaktadır. Şu anda yaklaşık olarak bir milyona yakın oyun bulunmakta ve bu oyunlardan bazıları online oynanarak bireyler arasında rekabet ortamı yaratan oyunlardır. Bu uygulamalara harcanan paraların ne kadar olduğunu pek çok araştırmacı konu almıştır.

Özellikle indirirken ücretsiz olması insanlara cazip gelmekte ve daha sonra oyun içerinde minimum düzeyde para talep edilmesi kullanıcılar için pek bir önem arz etmemektedir. Fakat yapılan araştırmalara göre şirketler bu ücretler karşılığında oyunu piyasaya sürebilmekte ve ayakta kalmaktadır.

Tabi bide indirirken ücret talep edilen oyunlarda mevcut araştırmalara göre böyle oyunları daha çok orta yaşlı erkekler daha çok talep etmektedir. Mobil uygulamalara harcanan para kişi bazında aylık yaklaşık olarak yirmi beş dolar civarındadır. Bu harcamalar yıllar geçtikçe artmaya başlamıştır.

Hangi Mobil Uygulamaya Daha Fazla Para Harcanıyor?

Yapılan araştırmalarda izlenilen kişiler oyunları sürekli oynayan ve düzenli harcama yapan kullanıcılar baz alınmıştır. Bu araştırma kullanıcıların oyun için ne kadar para ödediklerini tespit etmek için yapılmıştır. En çok para harcanan uygulama Game Of War adlı oyun olduğu tespit edilmiştir. Bu uygulamaya kullanıcılar yaklaşık olarak 550 dolar harcamıştır. Bu oyun ilk olarak indirilirken herhangi bir ücret talep etmemekte fakat daha sonra oyun içerinde çeşitli kurgular için ücretlendirme yapmaktadır. Game Of War uygulamasından sonra en çok para harcanan uygulama Summoners War oyunudur. Bu oyuna ise 273 dolar harcanmıştır.

Erkek kullanıcılar rekabet ortamındaki oyunlara para harcamayı tercih ederken kadın kullanıcılar ise Candy Crush gibi oyunlara ücret ödemeyi tercih etmektedir. Mobil oyunlar kurucuları için iyi bir gelir haline gelebilir fakat bunun için kullanıcıların bu uygulamayı sevmesi ve ücret ödemesi gerekmektedir.

Bunun gibi bir çok haber ve eğlenceli makaleler için www.retrooyuncu.com’u takip etmeyi unutmayın!

Bunu okumuş muydunuz? https://retrooyuncu.com/pokemon-nedir-mucidi-kimdir/

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir