Retro Oyuncusunun Göz Bebeği PlayStation Mini

Tartışmasız oyun konsolu denilince akla ilk akla gelen PlayStation’dır. PlayStation oyun konsolları arasında şüphesiz liderlerinden. Ürün gamında bir çok konsol var ama bunların en popülerleri PlayStation 1, PlayStation 2, PlayStation 3 ve son oyun konsolu PlayStation 4.

PlayStation 4 hemen hemen her gencin evinde var ve popülerliğini kaybetmeksizin oynanıyor. Gerek 4K HDR oyunları ve exclusive oyunlarıyla oyun severleri başından kaldırmıyor.

Her ne kadar biz retro oyun severleri bu günümüz konsol ve konsol oyunları tatmin etsede, insan bi eskiyi özlüyor.

Sony Firmasıda bu çağrıya kulak verdi ve PlayStation Classic’i piyasaya sürdü. Mini gövdesi ve ön yüklü oyunlarıyla gelen PlayStation Classic, biz retro oyuncuları heycanlandırdı!

PlayStation 1 Oyun konsolunun birebir gövde tasarımına bağlı kalarak tasarlanan PlayStation Classic herkes için bir nostalji yarattı.

Ön yüklü 20 oyun ile beraber gelen PlayStation Classic’in oyunları şöyle;
-Battle Arena Toshinden
-Cool Boarders 2
-Destruction Derby
-Final Fantasy VII
-Grand Theft Auto
-Intelligent Qube
-Jumping Flash
-Metal Gear Solid
-Mr Driller
-Oddworld: Abe’s Oddysee
-Rayman
-Resident Evil Director’s Cut
-Revelations: Persona
-Ridge Racer Type 4
-Super Puzzle Fighter II Turbo
-Syphon Filter
-Tekken 3
-Tom Clancy’s Rainbow Six
-Twisted Metal
-Wild Arms

PlayStation Classic’in kutusundan ise 2 adet kontrolcü, 1 adet HDMI kablo, 1 adet USB güç kablosu ile beraber geliyor.

Biz oynarken kimi zaman zevk aldık, kimi zaman duygulandık ağladık. Kimi zaman sinir krizleri geçirdik bu konsol ile. Şimdi ise mini olarak çıktı ve bizi tekrardan aynı duyguları yaşatacak gibi. Tekken 3’te yaptığım kombolar, gta’da kuş bakışı gezdiğim sokaklar, Metal Gear Solid’de yaptığım amansız görevler… Kim duygulanmaz ki.

Sony yetkilileri bu sefer gerçekten kullancıyı dinlemiş ve ellerinden geleni yapmışlar. Bir çok oyuncu eminim eski günleri yaad ediyordur. Şimdilik playtation 4’ler o tozlu raflara, bağlansın şimdi retro mu retro playstation mini’miz televizyonumaza. Keyfli anlar ve duygular bizi bekler sayın retrooyuncu.com okurları… İyi keyifler! Esen kalın efendim. Saygılar.

Merhaba Retro Oyuncuları

1 Yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir