Tüm Zamanların En Çok Satan Oyunları

  1. Tetris 176 Milyon Adet Kopya
  2. Minecraft 170 Milyon Adet Kopya
  3. Grand Theft Auto 5 110 Milyon Adet Kopya
  4. Wii Sports 82,8 Milyon Adet Kopya
  5. PUBG 50 Milyon Adet Kopya
  6. Super Mario Bros. 48,2 Milyon Adet Kopya
  7. Pokemon Red/Blue 47,5 Milyon Adet Kopya
  8. Wii Fit & Wii Fit Plus 43,8 Milyon Adet Kopya
  9. Mario Kart Wii 37,2 Milyon Adet Kopya
  10. New Super Mario Bros Wii 30,8 Milyon Adet Kopya

Listeye şöyle bir bakınca Nintendo’nun bir oyun mafyası olduğunu düşünmemek olmaz! Adeta yargı dağıtmışa benziyor. Aslında bu listenin devamında daha çok Nintendo oyunu var. Her biri ayrı bir baş yapıt oyun. Her ne kadar Minecraft bir yapıt olmasada oda bir oyun. Kabul 🙂

Dünyanın en çok satan oyunu olmak ve unutulmamak için illa öyle en zevkli oynanan oyun olmaya da gerek yok. Yeter ki, arkanızda dev bir pazarlama bütçesi ya da o güne kadar eşi benzeri olmayan bir yenilik olsun.

Son zamanlarda tüm platformlarda oyun satışları hiç görülmemiş şekilde arttı. Bunun nedeni oyun dünyasının her geçen gün biraz daha kendini  geliştirmesi ve bu dünyanın her geçen gün biraz daha gerçek hayata dönüşmesi diyebiliriz…

Taçsız Kral!

Listemizin en tepesinde yer alan bu oyun bu listenin taçsız kralıdır. Bu zamana kadar yaklaşık olarak 176 milyon kopya satmayı bu başaran bu oyun, bana göre oyun tarihinin en başarılı ve en basit oyun yapımlarından biridir.

Listenin ikinicisini saymazsak 🙂

Rockstar’ın efsane oyunu taaaaa kuş bakışı oyunlarında parmaklarımızı aşındırdığımız Grand Theft Auto 5 geliyor.
Nam-ı değer bilenen adıyla GTA 5. Oyunun yıllar önce çıkmasına rağmen halen daha popüleriliğini bitirmemiş olması gerçekten mucize. Şu anda RolPlay sunucular yükselişte.

Listenin Veteranlarından tamircimiz Süper Mario’ya selamlar 🙂

Listenin Veteranlarından Super Mario Japon video oyun tasarımcısı Shigeru Miyamoto tarafından üretilen, İngilizce konuşabilen, dış görünüşüyle Meksikalı’ya benzeyen İtalyan tesisatçı Süper Mario. Babaaa büyümüzsün gerçekten.

Listemiz bu şekildeydi! Bunun gibi bir çok haber ve eğlenceli makaleler için www.retrooyuncu.com’u takip etmeyi unutmayın!

Bir önceki makalemizi okuymayı unutmayın! https://retrooyuncu.com/emulator-nedir-nasil-kullanilir/

1 Yorum

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir